اخبار

تغییرات جدید در Wrath of the Lich King کلاسیک

فروشگاه وارکرفت 98

بیلیزارد اخیرا یک پست آبی منتشر کرده که در آن اطلاعاتی از توسعه دهندگان درباره بازخورد‌های رایج کامیونیتی ارائه میدهد و موضوعاتی در مورد Raid lockouts, Race and Faction Change, Achievements, LFG Tools, و Arena Titles را پوشش میدهد.

علاوه بر این، بلیزارد همچنین تایید کرد که هیچ برنامه ای برای Random Dungeon Finder ندارد.

ترجمه پست آبی بلیزارد


Blizzard

سلام به همگی!

اکنون که اعلام کرده‌ایم Wrath of the Lich King Classic در 26 سپتامبر منتشر می‌شود، می‌خواهم به‌روزرسانی برخی از مواردی را که از زمان شروع بتا درباره آن‌ها بازخورد جمع‌آوری کرده‌ایم به شما ارائه کنیم.

Raid Lockouts (قفل ریدها)

ما تصمیم گرفته ایم که lockouts(قفل های رید) باید بین حالت های Heroic و Normal مشترک باشد. بین حالت 25 نفره و 10 نفره این اتفاق نمی افتد و شما میتوانید هر دو حالت 10 و 25 نفره را در هر هفته انجام دهید. اما باید بین Heroic و Normal یکی را انتخاب کنید.(فقط برای رید هایی که این دو حالت را دارند)

نگرانی اصلی‌ ما این بود که پلیر‌ها احساس کنند که نیازمندند چندین بار در هفته یک رید تکراری را انجام دهند تا بتوانند به مسیر بازی ادامه دهند(عقب نیفتند). اما این نگرانی‌ بیشتر از تجربه رید اصلی‌ Trial of the Crusader بود تا رید Naxxramas. در Trial of the Crusader لیچ کینگ اصلی‌ شما این امکان را داشتید که ۴ حالت مختلف از یک محتوا را در یک هفته انجام دهید. که هر کدام از آنها لوت بهتری نسبت به حالت قبلی‌ ارائه میکردند و این فشار زیادی را برای انجام هر ۴ حالت رید به منظور بدست آوردن ایتم‌های بهتر از رید Ulduar ایجاد میکرد. ایجاد یک Lockout اشتراکی بین حالت‌های Heroic و Normal رید ToC با به نصف رساندن تعداد رید‌های قابل انجام، کمک زیادی به کاهش این موضوع می‌کند.

علاوه بر این پلیر‌ها اشاره کرده ا‌ند که اکثر اوقات حالت ۲۵ نفره را با گیلد خود انجام می دهند، در حالی‌ که حالت ۱۰ نفره را با پاگ انجام میدهند. بنابر این جنبه مثبت اجتماعی وجود رید در حالت‌های ۲۵/۱۰ نفره برای ما قانع کننده است و با هدف ما برای ایجاد یک اکوسیستم اجتماعی پر جنب و جوش، برای شکل گیری و توسعه دوستی ها مطابقت دارد. برای مثال ممکن است هر از گاهی‌ با چند نفر از پلیر‌های یکسان رید‌های ۱۰ نفره را انجام دهید و در نهایت میتوانید از آنها دعوت کنید تا یک اسلات در لیست اصلی‌ رید خود را پر کنید. در مقابل، اگر میتوانستید هر دو حالت Heroic و Normal رید را در یک هفته انجام دهید، این انگیزه به شما داده میشد که گروه موجود خودتون رو تحت فشار بذارید که آنها را پشت سر هم انجام دهید، که این یک تجربه اجتماعی مثبتی نیست.

اخیرا در نسخه ی بتای Wrath Classic یک باگ بوجود آمده بود که هر دو حالت ۱۰/۲۵ نفره رید Naxxramas به نظر میرسید که یک lockout را به اشتراک میگذاشتند، که این ناخواسته بود و قبل از نسخه اصلی‌ رفع خواهد شد.

در رابطه با این موضوع. ما همچنان قصد داریم که هر گونه Trinket با هر دو نسخه Heroic و Normal را (مانند Death`s Verdict) را در یک دست بندی Unique-Equip قرار دهیم، به طوری که نمیتوانید هر دو نسخه از یک Trinket را به طور همزمان استفاده کنید. در حالی‌ که انجام این کار در نسخه اصلی‌ امکان پذیر بود و هرگز این را در نظر نگرفته بودیم و به ما انگیزه ایجاد دسته بندی Unique-Equip را داد. قبل از ایجاد دسته بندی Unique-Equip ما فقط میتوانستیم کاراکتر‌ها را از استفاده کردن دو کپی‌ از یک آیتم کاملا یکسان منع کنیم.

Race and Faction Change (تغییر نژاد و فرقه)

ما نظر خود را در رابطه با تغییر Race و Faction تغییر دادیم. در حالی‌ که این سرویس برای زمان راه اندازی WotLK Classic آماده نخواهد بود ما در حال کار روی اضافه کردن تغییر Race و Faction به عنوان یک سرویس پولی‌ در یک پچ در آینده میباشیم.

در ابتدا ما برنامه ریزی کردیم که اصلا تغییر Race و Faction را ارائه نکنیم، زیرا احساس میکردیم که بعضی از احساسات فانتزیِ داشتنِ ویژگی‌‌های فیزیکی‌ بسیار متفاوتی که بر گیم پلی تاثیر میگذارد حذف می‌کند. ما همچنین کمی‌ نگران بودیم که بازیکنان از نظر Racial Ability به دنبال “flavor of the month” باشند.(چیزی که به طور موقت محبوب می‌شه، تو WoW به کسی‌ میگن که با یک بهبود پچ جدید، Race یا Class شون رو عوض میکنند، چون قبلی‌ ضعیف شده ” نو که میاد به بازار، کهنه می‌شه دل آزار D: “) با این حال ما با این استدلال متقاعد شدیم که مهم تر اینه که بتوانید با دوستان خود به راحتی‌ بازی کنید و همچنین بتوانید دستاورد‌های خود را با خودتون انتقال بدید، همانطور که کاراکتر خود را بین Realm‌های مختلف انتقال میدید که یک سرویس پولی‌ است. پس منطقی‌ است که همان تصمیم را درباره تغییر Race و Faction اتخاذ کنیم.

بطور خلاصه، این با حدف ما برای بهبود و محافظت از تجربیات اجتماعی پلیر‌ها مطابقت دارد، پس ما روی آن برای پچ آینده کار خواهیم کرد.

Character-Based Mounts and Achievements (مانت و دستاوردها بر پایه کاراکتر)

مانند آنچه که قبل تر وجود داشت، ما قصد داریم که مانت‌ها و دستاوردها به‌ازای هر کاراکتر باشد، نه به صورت اشتراکی روی اکانت.(مانند Retail)

این بحث در ابتدا در پاسخ به برنامه ما مبنی بر شامل نشدن تغییر Race و Faction، به عنوان یک راه جایگزین پیشنهادی برای بازیکنان، برای حفظ دستاوردهای خود در هنگام Reroll(تغییر به کلاس جدید)، مطرح شد. از آنجایی که ما متقاعد شده‌ایم که اجازه دهیم Race و Faction در یک پچ آینده تغییر کند، تلاش‌های خود را روی آن متمرکز می‌کنیم و رفتار نسخه اصلی Lich King را حفظ می‌کنیم که مانت‌ها و دستاوردهای مرتبط با کاراکتری را که به دست آورده‌اند حفظ کنیم.

LFG Tools (ابزار جستجو برای گروه)

فروشگاه وارکرافت 98

فروشگاه اینترنتی و آنلاین وارکرافت 98

ما هیچ برنامه ای برای اضافه کردن Random Dungeon Finder نداریم و همان سبک bulletin-board style LFG (ابزار تابلوی اعلانات جستجو برای گروه) را ادامه میدهیم.

این داغ‌ترین موضوع بحث از زمان اعلام ما بوده است، و ما از بازخوردهای مداوم در مورد چگونگی‌ بهبود این ابزار استقبال می‌کنیم. میدانیم که این خبر برای برخی نا امید کننده خواهد بود، اما ما میخواهیم این موضوع را قبل از راه اندازی نسخه جدید حل کنیم تا همه بدانند که منتظر چه چیزی هستند و بتوانند بر اساس آن برنامه ریزی کنند.

ما امیدواریم که تغییرات ضد بوست ما، به ویژه در Fresh Realm‌ها به دانجن‌های لول پاینتر نیرویی دوباره ببخشد.

ما همچنین انتظار داریم که ابزار LFG به تسهیل تشکیل دوستی طولانی مدت برای بازیکنانی که به دنبال آن هستند کمک کند.

2v2 Arena Achievements and Titles (دستاوردها و عناوین ارنا 2v2)

ما قرار است دستاوردها(Achievements) و عناوین(Titles) را برای براکت Arena 2v2 اعطا کنیم، درست مانند آنچه در Burning Crusade Classic انجام دادیم.

در نسخه اصلی، Wrath of the Lich King دستاوردها و عناوین از براکت 2v2 Arena حذف شد، اما به دلیل تقاضای عمومی، ما آنها را در Wrath Classic حفظ خواهیم کرد. زمانی که ما در ابتدا اعطای عناوین و دستاوردها را برای 2v2 متوقف کردیم، به این دلیل بود که تعادل کلاس ها در 2v2 دشوار بود. امروزه، به جای اینکه تلاش کنیم همه کلاس‌ها در همه براکت‌ها به یک اندازه توانایی داشته باشند، می‌خواهیم تعادل کلاس موجود را حفظ کنیم و سبک بازی منحصر به فرد را برای کلاس‌هایی که در هر براکت عملکرد خوبی دارند تجلیل کنیم.

ما همیشه به شنیدن بازخورد در مورد این موضوع و همه موضوعات ادامه خواهیم داد. امیدواریم این پاسخ به بسیاری از سؤالات ماندگار شما در مورد وضعیت موجود در زمان انتشار پاسخ بدهد.

مثل همیشه از علاقه و حمایت شما متشکریم!


توضیحات بیشتر بلیزارد

تغییر نام(Name change) در زمان راه اندازی نسخه Wrath در دسترس خواهد بود.

سرورهای تازه(Fresh Realms) با پری‌پچ راه‌اندازی می‌شوند، و ما تاریخ آن را در اطلاعیه‌ای جداگانه به همراه سایر تاریخ‌های نزدیک در این زمینه به شما اطلاع میدهیم.

چند ماه بسیار شلوغی پیش رو داریم، بنابراین ما می خواهیم برنامه ها تا حد امکان واضح باشد.

ابزار LFG شما را به دانجن تلپورت نمیکند، اما به محض اینکه چند نفر(2 نفر) از شما به Meeting Stone رسیدند، می توانید از Meeting Stone برای احضار(Summon) اعضای گروه که دارای لول مناسب هستند، استفاده کنید تا به شما بپیوندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *